AUTOMATICKÉ PŘEVODKY

VÝMĚNA OLEJE A FILTRU

Automatické převodovky jsou čím dál tím více oblíbené u motoristů a pomalu ale jistě vytlačují z trhu mechanické. Jejich komfort při jízdě, kdy není zapotřebí se věnovat řazení a při rozjezdech používat spojku, je proti mechanickým neocenitelný. Výrobci automobilů tento trend zaznamenali, a tak se již tento typ převodovek nabízí i u nižších tříd vozidel a není to již jen výsada luxusních, u který se  ani manuální nenabízejí. Protože se jedná o daleko technicky složitější zařízení, než je manuální převodovka, je třeba jím věnovat větší péči, především pravidelně měnit olej.

Poč měnit olej v automatických převodovkách?

Pro správnou funkčnost automatické převodovky, tedy aby převodovka správně a plynulé řadila a byla zachovaná její dlouhá životnost, je zapotřebí dodržovat pravidelný servis. Spousta motoristů i někteří mechanici se mylně domnívají, že olej v automatické převodovce je doživotní. Skutečnost je ale jiná, žádný výrobce negarantuje nekonečnou životnost oleje, protože postupně ztrácí viskozitu. Stejně tak je tomu i u automatických převodovek, kde je zapotřebí v pravidelných intervalech provádět výměnu oleje a filtru. Obvyklá výměna se doporučuje okolo 60 tisíc km, ale záleží na podmínkách provozu vozidla. Častější interval okolo 40 až 50 tisíc km se doporučuje u vozidel v městském provozu, kde dochází k častější činnosti převodovky a k vyšším teplotám.

Jak se mění olej?

Výměnu oleje včetně filtrů v automatických převodovkách provádíme pomoci profesionální strojové plničky, která za odborného dohledu zajistí kompletní odsátí veškerého sterého oleje, dokonalého výplachu a doplnění nového dle předepsané normy. Během procesu se provádí kontrola, mytí jednotlivých dílů a výměna filtru včetně těsnění. U nás garantujeme, že převodovka po opravě bude zase fungovat správně, což je ihned znát na jízdních vlastnostech.

 

Doporučené intervaly:

60 tisíc km – pravidelná výměna u každého vozidla

50 tisíc km – střední zátěž, tedy vozidlo používané jak ve městě, tak ji na delší trasy

40 tisíc km – vysoká zátěž, vozidlo používané převáženě v městském provozu

30 tisíc km – extrémní zátěž, vozidlo používané v terénu, nebo při tahání těžkých přívěsů

 

Až 80% poruch automatických převodovek, je zapříčiněno opotřebovaným olejem, který nemá požadované vlastnosti!

Co přinese oprava?

Odstranění cukání při řazení, vrátí se plynulost rozjezdů, zmizí vibrace a hlučnost celého převodového ústrojí a nastane lepší plynulost akcelerace. Nejmarkantnější rozdíly funkčnosti převodovky, které jsou ihned znát na jízdních vlastnostech a pozná je i nezkušený motorista, jsou u vozidel, kde se zanedbala údržba a k odborné výměně oleje nedošlo více jak 60 tisíc km. Nicméně i u vozidel s nižším počtem km je znát rozdíl. Každopádně u delších intervalu je i cena za výměnu dražší z důvodu proplachu, kde je větší spotřeba oleje, popřípadě již trvalé poškozené díly.

Jaké jsou ceny?

Není možné stanovit jednotnou cenu z důvodů, že každý typ převodovky má jiné množství olejové náplně. Taky neznáme míru znečištění, tedy kolik oleje bude použito na proplach, a jaký je potřebný materiál na výměnu. Na dotaz Vám rádi cenu sdělíme přesně.

PRO NAŠE VĚRNÉ ZÁKAZNÍKY MÁME PŘIPRAVENÝ BONUSOVÝ PROGRAM !

Automobil se stává neodmyslitelnou součásti našeho života a využíváme ho čím dál tím více. Ale taktéž je zapotřebí myslet na pohodu a bezpečí při jízdě, tedy na technický stav vozidla. Čím více jez;díme, tím taky více automobil vyžaduje údržbu.  Abychom zmírnili nárůst investic do oprav automobilu, nabízíme velmi výhodný klientský program AUTO-KREDIT, v kterém registrovaným klientům při každém nákupu připíšeme určitý finanční bonus pro vytvoření si kreditní hodnoty na plánované či neplánované budoucí výdaje spojené s opravou vozidla, popřípadě s nákupem výbavy. Pro bližší informace nás můžete kontaktovat přes níže uvedený formulář.  Do zprávy prosím uveďte AUTO-KREDIT. Ihned po obdržení vás budeme kontaktovat.

K O N T A K T N Í   F O R M U L Á Ř

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Kontaktní místa:

OSTRAVA

OPAVA

FRÝDEK-MÍSTEK

844 999 999

info@autosklo.com

www.autosklo.com

AUTOSKLO-SLEZSKÁ s.r.o., Poděbradova 3208/98, Ostrava 702 00, Copyright 2014