OPRAVY AUTOSKEL

OPRAVY A REPASOVÁNÍ POŠKOZENÝCH SKEL

Máte sklo zamlžené a nedá se sklo již vyměnit za nové?

U vozidel používajících zdvojená skla,  což jsou převáženě vozidla na přepravu osob (autobusy atd.), poměrně často dochází u bočních skel k zamlžování a tím i k tvorbě bílé mlhy, která spolu s orosením tvoří nehezký pohled a brání výhledu cestujících. K zamlžení dochází při netěsnosti zdvojených skel a nefunkčnosti absorpční látky, která je umístěná po obvodu v hliníkovém rámu spojující obě skla. Takto poškozená skla se převážně mění za nová, ale pokud již není z nějakého důvodu možné sklo zajistit, přistupuje se k opravě.

 

Opravy takto poškozených skel lze provést jen demontáží z vozidla. Zdvojená okna se rozeberou na jednotlivé součásti a podle poškození se zvolí postup. Ve většině případů se skla z vnitřní strany brousí speciální brusnou pastou pro odstranění povrchového mléčného nánosu.  Pokud jsou skla silně zasažená, je nutné provést jejich výměnu.  Pro opětovnou funkčnost je ještě nutné provést výměnu hliníkových profilů, které se před slepením naplní novou absorpční  hmotou zajišťující stažení vlhkosti z vnitřního prostoru zdvojeného skla.

Máte sklo poškrábané a nedá se sklo již vyměnit za nové?

Poškrábaná skla jsou nejčastěji od stěračů, kdy stírací gumička již není v pořádku a po skle tak jezdí kovové ramínko stěrače, které způsobí při delším používání nežádoucí škrábance na skle. V minulosti se poměrně často taková skla z důvodu vysoké pořizovací ceny, nebo dlohotrvajícího termínu dodání, opravovala leštěním. Dnes již jsou skla daleko více cenově i termínově dostupná a tak se tento způsob uplatňuje jen na atypických sklech jako jsou např. veteráni, kde sklo již není možné sehnat, nebo u speciálních vozidel, kde se skla vyrábějí na zakázku.

 

Oprava je poměrně časově náročná, protože se při leštění brusnou pastou používá nízkých otáček, aby nedošlo k přílišnému zahřátí a sklo neprasklo.

Jak dlouho to trvá?

V případě broušení skel trvá proces opravy přibližně 3-5 hodin.  U repasování zdvojených skel je proces opravy individuální z důvodu velkých typových rozdílů a přibližně to trvá u bočního autobusového skla 5 h.

Jaká je záruka?

Na opravená zdvojená skla se poskytuje šestiměsíční záruka, na leštění žádná.

Jaké jsou ceny?

Ceny oprav broušených skel se pohybují od 1000-5000 Kč, velkých formátů i více, u repasovaných je cena vyšší z důvodu náročnějšího procesu a to od 5.000 Kč a více.

K O N T A K T N Í   F O R M U L Á Ř

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Kontaktní místa:

OSTRAVA

OPAVA

FRÝDEK-MÍSTEK

844 999 999

info@autosklo.com

www.autosklo.com

AUTOSKLO-SLEZSKÁ s.r.o., Poděbradova 3208/98, Ostrava 702 00, Copyright 2014